herb.png
                 
Opcje zaawansowane
PIUW_baner przekierowujacy.png
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
Kolejne spotkanie z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły” w Rembertowie
Czwartek, 13.09.2018

W dniu 12 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 376 w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie z pierwszoklasistami z cyklu spotkań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów przeprowadzili wśród uczniów klasy I zajęcia profilaktyczno-edukacyjne. Głównym celem zajęć było pogłębienie zrozumienia zasad bezpieczeństwa na drogach oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do i ze szkoły. Przeprowadzono pogadankę na temat m.in. bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy, a następnie teorię zamieniono w praktykę.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, iż podczas pokonywania drogi do i ze szkoły muszą przebywać pod opieką osoby starszej. Zwrócono również uwagę na obowiązek korzystania z elementów odblaskowych, zapewniających widoczność na drodze, głównie po zmroku. Podkreślono by podczas korzystania z przejścia dla pieszych, poboczy, czy też dróg nie korzystać z telefonów komórkowych lub słuchawek, lecz skupić uwagę na własnym bezpieczeństwie. Podczas podróżowania samochodem dzieci muszą pamiętać o korzystaniu z pasów, fotelików ochronnych lub specjalnych siedzisk, a podczas wysiadania z samochodu, bezwzględnie muszą zachować szczególną ostrożność i wysiadać zawsze od strony chodnika lub pobocza.  Podczas pogadanki sprawdzono również znajomość numerów alarmowych oraz zasady ich używania.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, odblaski oraz plany lekcji ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Podobne spotkania z uczniami klas I będą kontynuowane w najbliższych dniach w pozostałych placówkach oświatowych.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się