herb.png
                 
Opcje zaawansowane
PIUW_baner przekierowujacy.png
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
Kolejny próbny alarm w Przedszkolu nr 160 w Rembertowie
Wtorek, 29.05.2018

W dniu 28 maja 2018 roku z inicjatywy Delegatury BBiZK w dzielnicy Rembertów dzieci z Przedszkola nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 w Warszawie miały możliwość spotkać się funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z JRG 13 oraz z dzielnicową Komisariatu Policji Warszawa Rembertów.  

Dzień 28 maja 2018 r. był dla przedszkolaków oraz opiekunów z Przedszkola nr 160 w Rembertowie okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w sytuacji zagrożenia pożarowego. Celem próbnej ewakuacji było nabycie przez dzieci właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznej ewakuacji. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie obecne dzieci z 5 grup przedszkolnych oraz cały personel placówki.

Na boisku przed budynkiem przedszkola w miejscu zbiórki czekała na dzieci niespodzianka - samochód ratowniczy PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 oraz radiowóz z KP Warszawa Rembertów. Dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć się wyposażeniu samochodów oraz dowiedzieć się jak dysponują służby podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z ogromnym zaciekawieniem wysłuchiwały opowieści mundurowych oraz z chęcią wypowiadały się na zadawane pytania. Dodatkową atrakcją dla dzieci było możliwość przymierzenia hełmu lecz największą radość sprawiła dla dzieci możliwość lania wody wężem. 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się