herb.png
                 
Opcje zaawansowane
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
Bezpieczny senior w Rembertowie
Wtorek, 22.05.2018

W dniu 21 maja br. delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z funkcjonariuszką Komisariatu Policji Warszawa Rembertów uczestniczyli w spotkaniu ze słuchaczami z Rembertowskiej Akademii Seniora.

Podczas spotkania kierownik zespołu delegatury BBiZK omówił temat związany z ostrzeganiem i alarmowaniem o zagrożeniach na terenie m.st. Warszawy. Następnie sierż. sztab. Katarzyna Wacławiak  przedstawiła problematykę dotyczącą wyłudzania pieniędzy od osób starszych oraz metod stosowanych przez oszustów. Seniorzy dowiedzieli się również jak należy postępować by nie stać się ofiarą przestępstwa zarówno w swoim domu, jak również w środkach komunikacji miejskiej. Wyjaśniono seniorom także jak ważne jest zabezpieczenie cennych przedmiotów tj.: karty bankomatowe czy dowody osobiste. Uczestnicy spotkania pozyskali również szereg informacji oraz wskazówek i porad jak unikać zagrożeń przy podpisywaniu umów sprzedaży, umów na świadczenie usług oraz co zrobić w przypadku gdy niekorzystna umowa została już zawarta.

Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali zakładki do książek promujące kampanię informacyjną „Dziadku, Babciu… Bądź ostrożny” nie daj się oszukać. Zakładki zostały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.   

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się