herb.png
                 
Opcje zaawansowane
PIUW_baner przekierowujacy.png
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
O odpowiedzialności karnej z uczniami Szkoły Podstawowej nr 217 w Rembertowie
Piątek, 18.05.2018

Jaka jest różnica między małoletnim a nieletnim? Co oznacza słowo demoralizacja? Co to jest czyn karalny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 217 w Rembertowie.   

W dniu 15 maja 2018 roku pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów mieli przyjemność spotkać się z uczniami klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 217 przy ul. Paderewskiego 45 w Rembertowie.

Obecna na spotkaniu policjantka zajmująca się m.in. prewencją kryminalną zapoznała młodzież z najważniejszymi przepisami regulującymi kwestie nieletnich dopuszczających się czynów karalnych oraz innych niedozwolonych zachowań. Ponadto wyjaśniła na czym polega popełnienie przestępstw tj.: kradzieży, rozboju, włamania, pobicia, posiadania środków odurzających czy znieważenia funkcjonariusza publicznego, w tym nauczyciela. Zostały również omówione konsekwencje naruszania prawa przez osoby nieletnie. W trakcie lekcji przypomniano także o tym, że wagary, palenie papierosów, czy picie alkoholu przez osoby nieletnie jest także zachowaniem niedozwolonym, za które ponosi się konsekwencje prawem przewidziane.

Młodzież aktywnie włączyła się w dyskusję zadając dużo ciekawych pytań dotyczących określonego typu zachowań oraz ich skutków prawnych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książek, na których znajdują się informacje dot. udzielania pierwszej pomocy oraz numeru alarmowego 112, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 

 
 

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się