herb.png
                 
Opcje zaawansowane
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
O tolerancji z uczniami Szkoły Podstawowej nr 217 w Rembertowie
Poniedziałek, 23.04.2018

Co oznacza pojęcie tolerancja? Jakie są formy dyskryminacji? Czy niepełnosprawność, otyłość lub inny kolor skóry mogą być powodem odrzucenia wśród rówieśników?

Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskali uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 217 w warszawskim Rembertowie po obejrzeniu filmu pt. „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”.

W dniu 19 kwietnia 2018 roku pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów mieli przyjemność spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 217 przy ul. Paderewskiego 45 w Rembertowie.

Tolerancja i dyskryminacja były głównymi tematami rozmów z dziećmi. Po wyświetleniu filmu rozpoczęły się dyskusje na temat tolerancji, dyskryminacji oraz niepełnosprawności. Zostały omówione między innymi prawidłowe zachowania osób, które dostrzegają przypadki dyskryminacji. Dzieci z chęcią rozmawiały, opowiadały i podawały trafne przykłady.

Korzystając z okazji spotkania z dziećmi, zostały odświeżone zasady bezpiecznego poruszania się na rowerach. Dzieci utrwaliły i wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą prawidłowego wyposażenia roweru oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie również powtórzyli numery telefonów alarmowych, a także prawidłowe zgłaszanie sytuacji alarmowej.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się