herb.png
                 
Opcje zaawansowane
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
Zabawa w militarnym stylu
Wtorek, 28.05.2013

Za nami Rembertowski Piknik Wojskowy, który odbył się 18 maja w ramach corocznego Święta Rembertowa. W parku przy ul. Strażackiej niemal przez całą sobotę na mieszkańców czekały rozmaite atrakcje. Spośród bogatej oferty z  pewnością każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Zabawie nie przeszkodził nawet chwilowy deszcz.

 

Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy każdego roku organizuje plenerowy piknik dla wszystkich swoich mieszkańców. Za każdym razem wspólnej zabawie przyświeca inny temat przewodni. Tym razem bawiono się stylu militarnym, choć nie zabrakło również atrakcji pozawojskowych. Dzieci, młodzież, a także dorośli mogli przebierać w propozycjach przygotowanych przez organizatorów. Moc ciekawostek skusiła do odwiedzenia Rembertowa także gości spoza dzielnicy. W pikniku udział wzięli posłowie na Sejm RP Ligia Krajewska i Marcin Święcicki, a także wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski oraz burmistrz Bielan Rafał Miastowski.

Święto Rembertowa rozpoczęto występami artystycznymi. Śpiew, taniec, gra na instrumentach – to wszystko w wykonaniu dzieci i młodzieży z rembertowskich placówek można było zobaczyć na scenie. Młodzi artyści dawali z siebie wszystko, a zgromadzona publiczność nagradzała każdy występ brawami.

W tym samym czasie, na terenie parku dzieci mogły do woli korzystać między innymi z dmuchanych zamków, zjeżdżalni, trampoliny, ścianki wspinaczkowej i zorbing-kuli sferycznej. Wielu chciało też sprawdzić swoje możliwości w sportowej rywalizacji. Boiska do gry w tenisa, unihokeja, czy siatkówki plażowej były ciągle pełne amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Tuż obok wozu strażackiego, którego wyposażenie każdy mógł obejrzeć z bliska, mali kandydaci na strażaków sprawdzali swoją celność , trafiając strumieniem wody wprost do otworu wyciętego w planszy. Jak się okazało, nie było to łatwe zadanie.

Dla smakoszy przygotowano stoiska gastronomiczne. Zapach gofrów i waty cukrowej kusił łasuchów swoją słodyczą. Zwolennicy pikantnych przekąsek również mieli w czym wybierać. Jednak jak przystało na piknik wojskowy, nie mogło zabraknąć prawdziwej, wojskowej grochówki!

Niezwykle emocjonująca okazała się  Gra Miejska zatytułowana „Tajemnice dawnego Rembertowa". Uczestnicy zabawy przenieśli się w czasie i poznali Rembertów sprzed lat. Pokonując wyznaczoną trasę i rozwiązując zagadki poznawali tajemnice miejsca swojego zamieszkania. Ciekawostką były niecodzienne spotkania z Rembertowianami ubranymi w historyczne stroje, udostępnione przez Teatr Historii – Interaktywna Edukacja. Dla dziewięciorga zwycięzców Gry Miejskiej Urząd Dzielnicy ufundował atrakcyjne nagrody w postaci książek, które uroczyście wręczono na scenie.

Niesamowitym widowiskiem okazał się pokaz musztry paradnej Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Panowie zerwali z nudną sztampą i rembertowskiej publiczności zaprezentowali się mniej oficjalnie, bo w rytmach znanych przebojów takich, jak chociażby „Wyginam śmiało ciało”, czy „Gangnam style” .

Efektownym pokazem historycznym z elementami kaskaderskimi na koniach była z kolei Parada Kawalerii Międzywojennej. Licznie zgromadzona dookoła publiczność miała niepowtarzalną okazję obejrzeć repliki umundurowania i oręża kawalerii międzywojennej. Zabawna narracja towarzysząca skokom przez płonącą obręcz, czy jeździe bez uprzęży, wywołała uśmiech na niejednej twarzy.

Rembertowski Piknik Wojskowy zwieńczył pokaz filmu „Walkiria”. Kino pod chmurką było nowym pomysłem, który najwyraźniej spodobał się mieszkańcom.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się