herb.png
                 
Opcje zaawansowane
Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
grafika
Sobota,26.10.2019
LI LO ul. Kadrowa 9
grafika
Niedziela,27.10.2019
Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, ul. Grzybowa 1
newsletter.png
baner (306×69)
Ankieta-baner.jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
Święto Rembertowa 2019
grafika
Powiązane załączniki:
Termin:
Od 09-06-2019, 12:00
Do: 09-06-2019
Kategoria:
Inni Organizatorzy:

Akademia Sztuki Wojennej

Wkrótce Święto Rembertowa z Varius Manx i Kasią Stankiewicz!

Zarezerwujmy sobie czas na największe rodzinne święto naszej dzielnicy – czyli Święto Rembertowa – które w tym roku odbędzie się 9 czerwca w parku na terenie Akademii Sztuki Wojennej od godz. 12.00.

Na wszystkich gości – rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych – czeka wiele atrakcji. Na pewno nikt nie będzie się nudził, a zwłaszcza dzieci, dla których przygotowano bogatą ofertę, aby aktywnie spędziły kilka godzin na wolnym powietrzu. Główną atrakcją dla najmłodszych będzie widowiskowa zabawa pt. Wielkie Bitwy Morskie, polegająca na interaktywnym poznawaniu historii polskiej floty, w tym największej wygranej bitwy morskiej przez Polaków – Bitwy pod Oliwą z 1627 roku, a także niezwykłej bitwy wielkich drewnianych żaglowców, która miała miejsce w 1805 roku pod Trafalgarem. Edukacyjną formę uatrakcyjnią różne konkursy żeglarskie i pirackie, gry w statki (stanowiska dla 20 graczy), gry planszowe, w tym MEGA GRA z bitwą na statki rozgrywaną przez rodziny – na planszy o wymiarach 6x11 m.

Ponadto będą warsztaty żeglarskie i pirackie (prowadzi je kulawy bosman), pokazy prawdziwych walk na szable i kordelasy, wystawa starej broni marynarzy (oryginały i repliki), starych map i przedmiotów prosto z okrętów wojennych floty królewskiej, dawnych urządzeń nawigacyjnych, a także stół admiralski z mapą i okrętami prezentujący przebieg bitwy pod Oliwą. Do tego wspaniała scenografia z okrętami żaglowymi, skrzyniami, kotwicami, lampami, sieciami, globusami oraz projekcja filmów poświęconych bitwom morskim. Oczywiście nie zabraknie spotkań z marynarzami ubranymi w stroje z epoki, kulawym bosmanem oraz Kapitanem Jackiem Sparrowem. Co więcej, dzieci i ich rodzice będą mieli okazję przymierzyć elementy strojów i uzbrojenia marynarzy i piratów. Wszystkim zabawom towarzyszyć będą szanty – wykonywane przez Bosmana Sinobrodego oraz zespół szantowy. Na dzieci czekać będzie jeszcze wiele innych atrakcji sportowo-zabawowych, w tym gigantyczne dmuchane miasteczko oraz atrakcje przygotowane przez domy kultury, straż miejską, straż pożarną i policję. Będą oczywiście stoiska handlowe i gastronomiczne. Tradycyjnie na dużej scenie zaprezentują się uczniowie rembertowskich szkół, przedszkoli, domów kultury oraz zespoły taneczne.

Święto Rembertowa zakończy się muzycznym wieczorem, czyli wspólną zabawą wszystkich uczestników przy muzyce artystów: Marcina Sójki oraz zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

Konferansjerami prowadzącymi Święto Rembertowa będą w tym roku: prezenter Radia ESKA i gospodarz programu w telewizji Focus TV Michał MICHU Sobkowski, oraz prezenter ESKI Michał Hanczak.

Miejsce:
Park na terenie Akademii Sztuki Wojennej
Adres:
lokalizacja
Powrót
Drukuj
Pobierz artykuł w formie pliku Pdf