herb.png
                 
Opcje zaawansowane
PIUW_baner przekierowujacy.png
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
Próbna ewakuacja w Liceum Ogólnokształcącym w Rembertowie
Czwartek, 27.09.2018

W dniu 27 września 2018 roku przeprowadzono próbną ewakuację w LI Liceum Ogólnokształcącym znajdującego się przy ul. Kadrowej 9 w Warszawie, w której w roli obserwatorów uczestniczyli pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz z Policją oraz Państwową Strażą Pożarną z JRG 13.

Zgodnie z przepisami próbna ewakuacja musi odbyć się w szkole corocznie, nie później niż 3 miesiące od rozpoczęcia roku szkolnego. W czwartkowe przedpołudnie uruchomiono alarm i przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne uczniów i pracowników placówki oświatowej. Głównym celem ćwiczeń ewakuacyjnych było utrwalenie zarówno zasad jak i praktycznych zastosowań procedur dotyczących zachowania się w przypadku pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Scenariusz działań zakładał uruchomienie sygnału alarmowego po usłyszeniu którego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując ostrożność, bez paniki, trzymając się wytycznych zawartych w „Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego” oraz „Planie ewakuacji” opuszczą budynek drogami ewakuacyjnymi. Punkty miejsc zbornych znajdowały się na boisku szkolnym oraz na parkingu przed budynkiem szkoły. Próbna ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, a całkowity czas wyjścia na zewnątrz budynku zajął niespełna 3 minuty. Nauczyciele sprawdzili stan liczby uczniów, a następnie złożyli meldunek koordynatorowi ewakuacji. Jednocześnie powiadomiono służby i zgodnie z ustaleniami na miejsce przybył jeden z zastępów JRG 13 oraz załoga Policji, którym przekazano informacje o sprawnie przeprowadzonej ewakuacji. Po przeprowadzonej kontroli budynku odwołano alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się