herb.png
                 
Opcje zaawansowane
PIUW_baner przekierowujacy.png
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
Bezpieczna droga do Szkoły Podstawowej nr 376 w Rembertowie
Środa, 12.09.2018

Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię? Jak poruszać się, gdy nie ma chodnika? W lewo czy w prawo - w którą stronę w pierwszej kolejności należy spojrzeć przechodząc przez przejście dla pieszych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 376 w Rembertowie.

W dniu 11 września 2018 roku pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wraz z dzielnicową z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów oraz Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Rady Dzielnicy Rembertów uczestniczyli  w spotkaniu z uczniami klasy pierwszej.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to idealny czas na spotkania i rozmowy o bezpieczeństwie. Dzieci po wakacjach nadal mają rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego, dlatego głównym celem spotkania było przypomnienie im prawidłowych zasad i nawyków korzystania z dróg. W tym celu z inicjatywy delegatury BBiZK, przeprowadzono m.in. praktyczne ćwiczenia prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych, znajdującego się w pobliżu szkoły.

Pierwszoklasiści zapoznali się z zagrożeniami związanymi z poruszaniem się w drodze do i ze szkoły (pieszo, jak również w aucie). Szczególną uwagę zwrócono na obowiązek korzystania z elementów odblaskowych lub kamizelek, co zapewnia odpowiednią widoczność na drodze.

Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu oraz umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi.

Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą i znajomością nie tylko numerów alarmowych, ale również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W nagrodę na zakończenie spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe oraz plany lekcji, ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się