herb.png
                 
Opcje zaawansowane
PIUW_baner przekierowujacy.png
baner spis powszechny.jpg
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
newsletter.png
oznaczenia-unijne.png
grafika
Próbny alarm w Przedszkolu nr 158 w Rembertowie
Poniedziałek, 21.05.2018

W dniu 17 maja 2018 roku z inicjatywy Delegatury BBiZK w dzielnicy Rembertów dzieci z Przedszkola nr 158 przy ul. Dwóch Mieczy 30 w Warszawie miały możliwość spotkać się funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej z JRG 13 oraz z dzielnicową Komisariatu Policji Warszawa Rembertów.  

Celem wizyty w przedszkolu było nabycie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenie, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji oraz miejscem zbiórki. Zainicjonowana akcja opuszczenia budynku przedszkola wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren placówki przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Na boisku przed budynkiem przedszkola tj. w miejscu zbiórki na dzieci czekała miła niespodzianka – samochód ratowniczy PSP z JRG nr 13 oraz radiowóz z KP Warszawa Rembertów, które wzbudziły ogromny zachwyt. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie obecne dzieci    z 7 grup przedszkolnych oraz cały personel placówki.

Strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy, a także poruszyli z „milusińskimi” takie tematy: Jak skutecznie zaalarmować służby ratownicze? Co zrobić w przypadku wystąpienia pożaru w domu lub w przedszkolu? Jak zachować się, gdy pali się las lub łąka?

Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia wyposażenia samochodów służbowych. Przedszkolaki mogły przymierzyć kask, potrzymać prądownicę strażacką, a bardziej ciekawscy mieli możliwość wsiąść do środka samochodów. Włączenie syreny alarmowej, a nawet wydanie komunikatu głosowe sprawiło dzieciom największą radość.

 

 
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się