herb.png
                 
Opcje zaawansowane
wirusbaner.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
rodzina-500-plus-min.jpg
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
grafika
Piknik rodzinny „Bądźmy bliżej siebie” w Rembertowie
Poniedziałek, 09.10.2017

W dniu 7 października 2017 r. na terenie rekreacyjnym przy ul. Działyńczyków, bardziej znanym w Rembertowie jako boisko do gry „Wembley”, odbył się piknik rodzinny pn. „Bądźmy bliżej siebie”.

Bogaty program imprezy obejmował m.in. pokazy sprzętu wojskowego i musztry paradnej oraz sprzętu innych służb mundurowych w tym policji i straży miejskiej.  Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyszkolenia i umiejętności psów służbowych z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Choć pojazdy i sprzęt cieszyły się dużym zainteresowaniem, to hitem była wojskowa grochówka i kiełbaska z grilla.  

Z kolei w namiocie straży miejskiej najmłodsi uczestnicy pikniku mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach i zabawach o bezpieczeństwie. Ci nieco starsi nabywali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomów do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Swoich sił można było próbować także w dyscyplinach sportowych, m.in. w biegu przełajowym po lesie, w pokazach boksu czy też nauki tańca „Belgijki”.

Podczas pikniku swoją działalność promowały rembertowskie Domy Kultury, Rembertowska Akademia Seniora, LI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki i Akademia Sztuki Wojennej. Swój udział w pikniku miała również delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, która koordynowała przebieg imprezy oraz czuwała wraz ze służbami mundurowymi nad jej bezpiecznym przebiegiem. Dla najmłodszych kierownik delegatury BBiZK przygotował ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy gadżety odblaskowe. Nie zabrakło również koszy ze słodkościami oraz promocji zdrowej żywości czyli polskich jabłek.

 


Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się