herb.png
                 
Opcje zaawansowane
wirusbaner.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
rodzina-500-plus-min.jpg
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
grafika
Spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26
Czwartek, 05.10.2017

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci. Jednak warto zwrócić uwagę na kształcenie praktycznych umiejętności, które dziecko mogłoby wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.

W celu podniesienia  wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa, kierownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów wraz z Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Rady Dzielnicy Rembertów oraz funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów w dniu 5 października br. uczestniczyli w spotkaniu z maluchami z Przedszkola nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 w Warszawie.

Prelekcja prowadzona przez mł. asp. Katarzynę Wacławiak z wykorzystaniem kolorowanki „Bezpieczne dzieci” miała na celu pokazanie przedszkolakom właściwych sposobów zachowania się w kontakcie z osobą nieznajomą czy też agresywnym psem. Poruszany był również temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, unikania różnych zagrożeń w życiu codziennym oraz zasad korzystania z numerów alarmowych.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego gadżety odblaskowe, których używanie po zmroku znacznie poprawia bezpieczeństwo.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się