baner (306×69)
grafika
Puchar Polski juniorek i juniorów w judo
Środa, 15.03.2017

W sobotę 11.03.2017 r. dobrze spisali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Judo "ASzWoj Warszawa" na zawodach o Puchar Polski juniorek i juniorów w judo.

Turniej rozegrano w Luboniu k/ Poznania. Najlepiej zaprezentował się Michał Jackiewicz w kategorii wagowej do 90 kg. W starciu o finał wygrał na punkty w dogrywce po bardzo emocjonującej walce z Jakubem Ozimkiem z AZS AWF Warszawa. Przeciwnik naszego Michała jest reprezentantem Polski, aktualnym Mistrzem Polski juniorów i brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów.

Walka z utytułowanym przeciwnikiem kosztowała naszego reprezentanta dużo sił i w finale przegrał na punkty też w dogrywce z Sebastianem Ołdakiem z UKJ Arkus Warszawa. Dla Michała to pierwszy start po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją barku, dlatego ten wynik należy uznać za bardzo dobry.

W rywalizacji juniorek Justyna Śliwa stoczyła 4 walki i zdobyła 3 miejsce w kategorii wagowej do 70 kg. Startował także Michał Rombel w kategorii wagowej do 81 kg plasując się na 7 miejscu. W najbliższą sobotę i niedzielę w podobnych zawodach o Puchar Polski będą rywalizować juniorzy młodsi (do 18 lat) i młodzicy (do 15 lat). Zawody odbędą się w Suchym Lesie koło Poznania. Trenerem zawodników jest mgr cezary Majewski. Klub jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.