herb.png
                 
Opcje zaawansowane
wirusbaner.jpg
rodzina-500-plus-min.jpg
baner warszawa wspiera.jpg
baner (306×69)
newsletter.png
Gospodarowanie_odpadami_230x80[1].jpg
katalog firm 2.jpg
oznaczenia-unijne.png
grafika
Pierwsza pomoc w Rembertowskiej Akademii Seniora
Wtorek, 26.04.2016

W dniu 25 kwietnia 2016 r. Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy w Dzielnicy Rembertów zorganizowała szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla słuchaczy  Rembertowskiej Akademii Seniora.

Szkolenie prowadzili funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy – Anna Burzak i Agnieszka Kulka.

Blok tematyczny składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej, seniorzy uzyskali informację jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia życia, m.in. omówiono sposób postępowania z osobą poszkodowaną w wyniku udaru, omdlenia czy zawału serca oraz jak prowadzić resuscytację oddechowo-krążeniową, gdzie dzwonić po pomoc i jakie informacje przekazać odpowiednim służbom ratunkowym.

W drugiej części koordynatorzy ds. Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy zaprezentowali na fantomie praktyczne sposoby postępowania z osobą poszkodowaną, tj; sprawdzenie oddechu, prawidłowe ułożenia osoby poszkodowanej oraz prowadzenie reanimacji.

Szkolenie spotkało się z ogromnym entuzjazmem słuchaczy (w liczbie ok. 60 osób), którzy zadawali pytania i angażowali się w tematykę wykładu. Zaproponowano seniorom poszerzenie nabytej wiedzy oraz praktyczne przećwiczenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy podczas warsztatów, które dla osób chętnych będą organizowane w późniejszym terminie.

Na zakończenie spotkania Kierownik Zespołu Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przekazał słuchaczom instrukcję postepowania podczas udzielania pierwszej pomocy w formie zakładki do książek.

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się