baner (306×69)
grafika
Relacja z Turnieju Tenisowego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów
Piątek, 22.02.2013

Turniej odbył się w dniach 15-16 września 2012 roku na kortach przy ul. Strażackiej w Rembertowie. Warunki pogodowe nie były zbyt sprzyjające ale nie odstraszyły dzielnych tenisistów i ich opiekunów - zjawiło się prawie 100 osób, w tym około 40 dzieci, biorących udział w turnieju - został on rozegrany w pięciu kategoriach.

Najpierw swoje zmagania rozpoczęła grupa powyżej 10 lat z podziałem na dziewczęta i chłopców. Żeby każdy mógł nagrać się w tenisa jak najwięcej i żeby wszyscy mieli równe szanse na zwycięstwo, turniej został rozegrany systemem w grupach czyli każdy grał z każdym jednego seta. Mecze rozgrywane były na pełnym korcie, twardymi piłkami. Wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Karolina Sobczak reprezentująca Uczniowski Klub Tenisowy „Rembertów", II miejsce przypadło Emilce Ciok, III miejsce dla Natalii Grabowskiej i Natalii Ciok, na IV miejscu uplasowała się Klara Hladyk . Wyniki chłopców - I miejsce , wygrywając wszystkie swoje mecze, zdobył Bartek Kowalski, reprezentujący klub „Break", II miejsce zajął Krystian Magoś, III miejsce dla Mateusza Dubaka i Janka Gryglasa. Dalsze miejsca to Paweł Olejarczyk, Adam Lesiński, Marcin Błaszczak , Eryk Ptasiński, Przemek Kalinowski.

Następna kategoria turnieju to krasnale - rocznik 2006 i młodsi. Organizator zawodów czyli Uczniowski Klub Tenisowy „Rembertów" przygotował dla nich Talentiadę czyli sześć tenisowo - sprawnościowych konkurencji m.in. mini cooper czyli ciągły bieg prze 6 minut , rzuty piłką tenisową, test gwiazdy. I miejsce zajęła sześcioletnia Karolinka Szmyd - reprezentująca klub „Break", II miejsce zajął Łukasz Buśko. Na podium stanęli również Janek Pery i Miłosz Lau. Dalsze pozycje zajęli: Karol Ruszkowski, Piotr Bogacz, Zosia Małkowska, Hania Lau.

Kolejna kategoria to roczniki 2005-2004. Gra odbywała się miękkimi piłkami na wyznaczonych kortach z mini-siatkami. Dzieciom pomagali wyznaczeni sędziowie. I miejsce wywalczyła niezwyciężona Marika Caruk, reprezentująca klub „Break", II miejsce dla Zuzi Szmyd, III miejsce zdobyli Kuba Stefaniuk oraz Piotr Małkowski.

Ostatnia kategoria to dzieci urodzone w latach 2002 - 2003. Tutaj również turniej był rozgrywany na połowie kortu przez minisiatkę. Największy puchar zdobyła waleczna Klara Twardowska, II miejsce przypadło Kasi Hladyk, III miejsce dla Ani Iwanickiej oraz Małgosi Kalinowskiej.

W sobotę uroczystą inaugurację turnieju zaszczyciła swoją osobą Pani Burmistrz Agnieszka Kądeja, która oficjalnie otworzyła turniej, mówiąc, że jest wielce zadowolona, że może uczestniczyć w tym wielkim pikniku tenisowym i życzyła młodym tenisistom sukcesów. Po przemowach i wspólnych zdjęciach organizatorzy zaprosili wszystkich na wielki tort w kształcie kortu tenisowego, którego wykonawcą i sponsorem była Cukiernia Ryszarda Radzikowskiego. Pan Michał Kleszczewski - właściciel kortów przy ul. Strażackiej serwował wszystkim chętnym kawę i herbatkę. W niedzielę pozostało tylko wspomnienie po pysznym torcie ale dalej toczyły się zacięte mecze.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii otrzymali złote puchary, dyplomy i nagrody - niektórym wszystkie te dobra nie mieściły się w rękach. Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom oraz mały upominek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, cieszymy się że jesteście z nami i gratulujemy zwycięzcom.

Turniej o puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów był współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Rembertów oraz UKT Rembertów. Już dzisiaj zapraszamy na przyszły rok na jubileuszowy X turniej o Puchar Burmistrza.

autor: Pani Magdalena Szmyd