herb.png
                 
Opcje zaawansowane
newsletter.png
grafika
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka
Wtorek, 03.12.2013

Stolica premiuje osoby, które dokładają się do kosztów funkcjonowania miasta i rozliczają PIT w Warszawie. PIT to największe źródło dochodów miasta, wynoszące aż 1/3 wszystkich pieniędzy stolicy. Od jednej osoby płacącej tutaj podatek do kasy miasta wpływa średnio 3,1 tys. zł. Za te pieniądze Warszawa może się rozwijać i funkcjonować dla swoich mieszkańców. Dzięki tym środkom działają szkoły, przedszkola i żłobki, różne instytucje kulturalne, takie jak teatry i muzea. Jeżdżą nowe autobusy, tramwaje i metro. Ponadto miasto w prawie 70 proc. dofinansowuje komunikację miejską. Pieniądze z podatków pomogły też wybudować np. Centrum Nauki Kopernik, most Marii Skłodowskiej-Curie, a teraz pomagają budować II linię metra. Dlatego osoby mieszkające i rozliczające podatek dochodowy PIT w Warszawie, dzięki Karcie Warszawiaka i Karcie Młodego Warszawiaka, będą mogły korzystać z ulg w stołecznym transporcie, kulturze i sporcie. Uwaga! Dotyczy to osób mieszkających w Warszawie, które rozliczyły w warszawskim urzędzie skarbowym podatek za cały 2012 rok. A także tych, które rozliczą go za cały rok 2013.

Każdy, kto mieszka i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) w Warszawie może otrzymać Kartę Warszawiaka, a dzieci osób rozliczających się w stołecznym urzędzie skarbowym - Kartę Młodego Warszawiaka. Karta Młodego Warszawiaka przysługuje dzieciom do ukończenia 20. roku życia lub studentom do ukończenia 26. roku życia.
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka będą działały na bazie elektronicznej karty będącej nośnikiem biletów ZTM, na którą zostanie naklejony specjalny hologram.

Wnioski najlepiej składać drogą elektroniczną.
Można je również składać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, w Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Odbiór hologramu, (a w przypadku braku Warszawskiej Karty Miejskiej także i jej) następuje w wybranym przez pasażera miejscu.

Więcej informacji na stronie: http://www.ztm.waw.pl/?c=618&l=1

 

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się